Bursa'da kadınlar koğuşunun en zengin hanım ağaları!

Bursa'da kadınlar koğuşunun en zengin hanım ağaları!

Bursa'da kurdukları saadet zincirleri ile piyasayı milyonlarca lira dolandırdıkları iddiasıyla tutuklu bulunan 46 yaşındaki Özlem A. ile 38 yaşındaki Arzu M., Bursa'nın Yenişehir İlçesi'ndeki Yüksek Güvenlikli Kadın Cezaevi'nde aynı koğuşta kalıyor. Cezaevi çalışanları tarafından, 'Kadınlar koğuşunun en zengin ağaları' olarak adlandırılan iki kadın devam eden savcılık soruşturmalarından sonra hakim karşısına çıkarılacak.

Bursa'da bir şirkette 24 yıldan bu yana mali müşavir Özlem A., iddiaya göre tanıdığı işadamları ve zenginleri, iddiaya göre kurum çalışanlarına yönelik oluşturdukları fonlar ile yüksek miktarda kar payı dağıttıklarını söyleyerek, buna katılmaları için ikna etti. Özlem A., bu kişileri, dışarıdan hiç kimseyi kabul etmedikleri için fona girdiklerini patronlarına söylememesi için özellikle uyardı. Kısa sürede saadet zinciri oluşturan Özlem A., para verenlere önce aylık yüzde 8- 10 oranında kar payı dağıtmaya başladı. İnandırıcı olmak içinde kendisine elden para veren kişilere, 'para yerine yerleşti, hatta yavrulamaya bile başladı' yazılı mesajlar gönderdi.

Daha sonra kar payını aylık yüzde 25-50'ye çıkartan ve daha fazla para almaya başlayan Özlem A.'ya bir iş adamı 50 milyon dolar verirken, bazıları ise kendilerine ait ve arkadaşlarından aldıkları ödünç paraları daha fazla kazanmak amacıyla Özlem A.'ya verdi.

Geçen temmuz ayından sonra kar payı dağıtamayan Özlem A., arayanlara ise, "OHAL nedeniyle BDDK hesapları inceliyor. Bitmesini ve para havalesini bekliyoruz", "Paralar başka hesaba geçti. Avukatlar el koydu", "Para Merkez Bankası'nda rahat olun" gibi mesajlar gönderdi. Bir arada psikolojik sorunlarını gerekçe göstererek hastaneye yattı. Para verenlerin şikayeti üzerine Özlem A. önce işinden atıldı geçtiğimiz aralık ayında da tutuklandı.

EVİNDE 18 PERUK BULUNDU

Bursa'da yaşayan bir başka kadın dolandırıcı Arzu M. ise, 'Ponzi' adı verilen bir nevi saadet zinciri oluşturarak tespit edilen 60 kişiden 13 milyon lira dolandırdı. 'Ponzi Arzu' olarak tanınan Arzu M., işlediği her suçtan sonra tanınmamak için peruklarını değiştirip farklı kıyafetler giyerek bunları sosyal medya hesabından paylaştı. İletişim kurduğu kurbanlarının kendisine güvenmesi için evine giden, verdikleri tüm ikramları kabul edip onlar ile hatıra fotoğrafları dahi çektiren Arzu M., geçen şubat ayında Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde yakalandı. Arzu M.'in kaldığı evde yapılan aramada 18 peruk ve çok sayıda kıyafetler bulundu. Mahkemeye çıkartılan Arzu M. de 'Dolanıcılık' suçundan tutuklandı.

AYNI KOĞUŞTA KALIYORLAR

Piyasadan milyonlarca lira dolandıran Özlem A. ile Arzu M., Bursa'nın tek kadın cezaevi olan Yenişehir İlçesi'ndeki Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde kalıyor. 120'si siyasi olmak üzere toplam 240 kadın hükümlü ve tutuklunun kaldığı cezaevinde Özlem A. ile Arzu M.'nin dolandırıcı ve hırsızların bulunduğu aynı koğuşta kaldıkları öğrenildi. Soruşturmaları devam eden Özlem A. ve Arzu M., cezaevi çalışanları tarafından,'Kadınlar koğuşunun en zengin ağaları' olarak adlandırılıyor. Özlem A. ile Arzu M. devam eden savcılık soruşturmalarından sonra hakim karşısına çıkacaklar.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER