Bursa'da eski bürokratlar hakkında flaş gelişme!

VERGİ DAİRESİ ESKİ BAŞKANI İBRAHİM SAYDAM'A (SAĞDAKİ) 35’ER YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR. ESKİ BURSA VALİSİ ŞAHABETTİN HARPUT'TA (SOLDAKİ) FETÖ/PDY SORUŞTURMASI KAPSAMINDA TUTUKLANMIŞTI. (AHMET FARUK ÇABUK/BURSA-İHA)

Bursa'da eski bürokratlar hakkında flaş gelişme!

Bursa’da eski bürokratların Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açılan iddianame 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.Aralarında eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, eski İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ve Vergi Dairesi eski Başkanı İbrahim Saydam’ın da bulunduğu 5’i tutuklu 8 sanık hakkında 35’er yıl hapis cezası isteniyor. Ayrıca Kahya'ya örgütün elebaşı Fetullah Gülen tarafından yazılan not da iddianamede yer aldı.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski bürokratlar hakkında hazırlanan 61 sayfalık iddianame geçtiğimiz günlerde Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti. Yapılan incelemenin ardından iddianame Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından esas alındı.Tutuklu eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, eski İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Vergi Dairesi eski Başkanı İbrahim Saydam, Faruk Öztürk, Yusuf Ziya Leventoğlu ile tutuksuz Kemal Bayraktar, Ahmet Münir Acar ve Yüksel Yaşar hakkında ‘silahlı terör örgütü kurma veya yönetme’, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘örgüte finansman sağlamak’ suçundan 35’er yıla kadar hapis cezası isteniyor.


Sanıkların bylock kullandığı ve Bank Asya’ya hesap açtıkları iddianamede yer aldı. Ayrıca sanıkların FETÖ/PDY terör örgütüne destek sağlamak için görevde oldukları dönemde iş adamlarına baskı yaparak himmet adı altında para topladıkları da iddia edildi. İddianamede FETÖ’nün kuruluşu ve maksatlarından da bahsedildi. Yaklaşık 8 aydır tutuklu olan sanıklar önümüzdeki aylarda Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER