Bursa'da E-belediyecilik hayatı kolaylaştırıyor

Bursa'da E-belediyecilik hayatı kolaylaştırıyor

Yıldırım Belediyesi, e-belediyecilik hizmetleriyle vatandaşlara belediyeye uğramadan hizmet alma imkânı sunuyor.

Yıldırım’da İOS ve Android işletim sistemlerine sahip kullanıcılar Yıldırım Belediyesi’nin e-vergi sisteminden 13 bin 922 ödeme işlemi gerçekleştirilirken, bin 954 işyeri açma ruhsatı e-ruhsat sistemi üzerinden yapıldı.

Hizmete girdiği günden bu yana ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Yıldırım NET ağı ile Emirsultan Meydanı, Yeşil Türbe Meydanı, Cazibe Merkezi 1-2, Cumalıkızık, Mimarsinan Parkı, Mustafa Kemal İlhan Parkı, Bayrak Alanı ve Şehit Komando Caner Çalışkan Meydanı'nda ücretsiz olarak sağlanan internet hizmetindenson 9 ayda 82 bin kullanıcı faydalandı.

Bürokratik işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların e-belediye uygulamalarıyla zamandan kazandıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırımlılar için zahmetli olan vergi ödemeleri ve ruhsat başvuru işlemleri internet sitemiz üzerinden yalnızca dakikalar içinde gerçekleşiyor. E-Belediye uygulamamız ile hemşehrilerimizin isteklerini süratle yerine getirmeye çalışıyoruz. Kullanıma sunduğumuz 9 farklı noktadaki ücretsiz internet hizmetimizle bilgi çağından vatandaşlarımızı mahrum bırakmıyoruz. Yıldırımlıların hayatlarını kolaylaştıracak projeleri ilerleyen dönemde de hız kesmeden geliştirerek uygulamaya geçireceğiz” ifadelerini kullandı.


 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER