Bursa'da dolandırılan mültecilere polis şefkati

BURSA'DA GELEN BİR İHBAR ÜZERİNE HAREKETE GEÇEN POLİS EKİPLERİ, BİR KAMYON ŞOFÖRÜ TARAFINDAN YOL KENARINDA BIRAKILAN 17'Sİ ÇOCUK 40 MÜLTECİ YAKALADI. POLİS EKİPLERİ ZOR DURUMDA OLAN MÜLTECİLERE POĞAÇA VE İÇECEK İKRAM ETTİ. (ENVER FATİH TIKIR/BURSA-İHA)

Bursa'da dolandırılan mültecilere polis şefkati

Bursa'da gelen bir ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, bir kamyon şoförü tarafından yol kenarında bırakılan 17'si çocuk 40 mülteci yakaladı. Polis ekipleri zor durumda olan mültecilere poğaça ve içecek ikram etti.
Edinilen bilgiye göre, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler gelen bir ihbar üzerine, Yeni Yalova Yolu Ovaakça mevkinde Suriye uyruklu 7 aileden oluşan 17'si çocuk 40 mülteci yakaladı. Kendi iddialarına göre, yolculukları Suriye'den başlayan mülteciler önce İstanbul'a, ardından da İzmir'e giderek botlarla Yunanistan'a geçeceklerdi. Bir kamyon şoförü ile anlaşan mülteciler İzmir'e geldikleri iddiasıyla kandırılarak Bursa'da yol kenarına bırakıldı.POLİS, MÜLTECİ ÇOCUKLARA ŞEFKATLE YAKLAŞTI
Gece saatlerinde yol kenarında kalan ve içinde çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu mülteci gruba polisin yardım eli uzandı. Aç olduklarını söyleyen göçmenlere sıcak poğaça ve içecek dağıtan polis ekipleri çocuklarla özel olarak ilgilendi. Yapılan ilk incelemelerin ardından göçmenler karakola götürüldü. Kaçan kamyon şoförü ile ilgili arama çalışması başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER