Bursa'da dereler artık daha temiz

Bursa'da dereler artık daha temiz

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, sel sularının dere yataklarından taşması sonucu meydana gelebilecek felaketlere karşı alınabilecek önlemlerin başında dere temizliğinin geldiğini vurguladı.

Standartlara uygun içme suyu temini ile kullanılan suların tekrar geri dönüşümünü sağlamanın yanı sıra, ekolojik dengeyi gözeten çalışmalara da ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü derelerdeki temizlik çalışmalarına hız verdi.

Evsel, endüstriyel ve sel sularının getirdiği atıklarla dolan dereleri belli bir plan dahilinde temizlediklerini belirten

2016'nın iki aylık döneminde yaklaşık 3.5 kilometrelik dere temizliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Çetinavcı, "Büyükşehir Belediyemizin 'vizyon kent Bursa' hedefine giden yolda, çevreyle uyumlu altyapı çalışmaları büyük önem taşıyor. Dere temizliği çalışmalarımız hali hazırda Ayvalı Dere, Bademli Deresi, Ürünlü Deresi, Gemlik Karsak Deresi'nin belirli güzergahlarında devam ediyor. Mudanya Çekrice Deresi'nin 1.5 kilometrelik bölümünde temizlik işlemleri tamamlandı. Geri kalan bölümündeki temizlik çalışmalarımız ise devam ediyor" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin vizyonu ile çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Çetinavcı, vatandaştan gelen talepler ve program dahilinde yapılan uygulamalar kapsamında, dere güzergahı temizliklerine devam edileceğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2016, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER