Bursa'da bağımlılığa karşı pedal çevirdiler

YEŞİLAY HAFTASI KAPSAMINDA, İNSANLARI SAĞLIKLI BİR YAŞAMA TEŞVİK ETMEK VE BAĞIMLILIKLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN 200 BİSİKLETLİ PEDAL ÇEVİRDİ. (MEHMET FARUK BEHDİOĞLU/BURSA-İHA)

Bursa'da bağımlılığa karşı pedal çevirdiler

Yeşilay Haftası kapsamında, insanları sağlıklı bir yaşama teşvik etmek ve bağımlılıklara dikkat çekmek için 200 bisikletli pedal çevirdi.
Yeşilay Bursa Şubesi’nin Yeşilay Haftası etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Bugün de bağımlılıklara dikkat çekmek ve insanları sağlıklı bir yaşama teşvik etmek için 200 bisikletli pedal çevirdi. Şehreküstü Meydanı’ndaki Yeşilay çadırının önünden başlayan bisiklet turu Özlüce’de son bulurken, burada da tura katılan bisikletlilere ödüller verildi. Tura katılan gencinden yaşlısına 200 kişi güzel havanın da tadını çıkarttı. Bisikletiyle tura gelen bir vatandaş da 10 gün önce sigarayı bıraktığını söyleyerek, etkinliğin kendisi için daha anlamlı olduğunu ifade etti. Etkinliğin diğer bir amacı ise insanları teknoloji bağımlılığından kurtararak spor yapmaya teşvik etmek olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER