Bursa'da AÖF öğrencilerine müjde

BURSA MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ’NDE (AÜ-AÖF) EĞİTİM GÖREN GEMLİKLİ ÖĞRENCİLERİN EYLÜL AYINDA BAŞLAYACAK OLAN AKADEMİK YILDAN İTİBAREN SINAVLARINA KENDİ İLÇELERİNDE GİREBİLECEKLERİNİ SÖYLEDİ. (HURŞİT TOPAL/BURSA-İHA)

Bursa'da AÖF öğrencilerine müjde

AK Parti Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde (AÜ-AÖF) eğitim gören Gemlikli öğrencilerin eylül ayında başlayacak olan akademik yıldan itibaren sınavlarına kendi ilçelerinde girebileceklerini, kayıt yenileme ve kitapların teminini de Gemlik’te kurulacak AÜ-AÖF bürosunda yapabileceklerini bildirdi.
Milletvekili Hüseyin Şahin, Gemlik’te 2 bin civarındaki öğrencinin sınavlara girmek için Bursa il merkezine gitmek zorunda kaldıklarını belirterek, “2016-2017 güz dönemiyle beraber Gemlik’te ikamet eden Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, evlerinin yakınındaki kurumlarda imtihana girebilecekler. Böylece önemli bir zaman tasarrufu sağlanmış olacak” dedi.
Vekil Hüseyin Şahin, Gemlik’teki AÜ-AÖF öğrencilerinden gelen talep üzerine gerekli girişimleri başlattıklarını belirterek, fakülte yönetiminin de konuya sıcak yaklaştığını ve girişimlerinin olumlu sonuçlandığını söyledi.
Öte yandan Hüseyin Şahin’in girişimiyle İnegöl’deki AÜ-AÖF öğrencileri de 2013-2014 akademik yılından beri sınavlara İnegöl’de giriyor, kayıt işlemleri ve kitap teminini kendi ilçelerindeki bürodan temin ediyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER