Bursa'da 8 ayda 60 milyon liralık hizmet aracı

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ (İHA/BURSA-İHA)

Bursa'da 8 ayda 60 milyon liralık hizmet aracı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hizmet alanının il sınırlarının tamamını kapsamasının ardından her bölgeye kesintisiz hizmet ulaştırmak amacıyla son 8 ayda yaklaşık 60 milyon liralık yatırımla 235 yeni hizmet aracını filoya dahil etti.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirirken, hizmet ağına yeni eklenen tüm ilçelerde de alt yapı başta olmak üzere her alanda önemli yatırımları başlatan Büyükşehir Belediyesi, hizmette aksamanın yaşanmaması için tüm ilçelerdeki şantiyeleri yeni ekipman ve iş makineleri ile donatıyor. İlçelere has oluşturulan makine parkurları ile iş makinelerinin bir ilçeden başka ilçeye taşınmasının önüne geçilirken, böylelikle çalışmaların daha kısa zamanda sonlandırılması amaçlanıyor. Özellikle yol yapım çalışmalarında kullanılacak 8 adet damperli kamyon ile 6 adet arazöz de Büyükşehir hizmet filosuna eklenen yeni araçlar oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, iş makinelerinin bir ilçeden başta bir ilçeye taşınmasıyla yaşanan zaman kaybının önüne geçmek amacıyla 10 ayrı bölgede şantiyeler oluşturduklarını belirterek, tüm şantiyeleri de yeni hizmet araçlarıyla donattıklarını söyledi. Toplam 11 bin metrekare alanda bin 70 mahalleye gece gündüz hizmet götürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, “Hizmetin aksamadan, sağlıklı bir şekilde sunulması için güçlü makine parkına ihtiyaç var. Biz de alet işler el övünür mantığıyla araç filomuzu her geçen gün güçlendiriyoruz. Yeni aldığımız 8 damperli kamyon ve 6 arazöz de yaklaşım 3,5 milyon liraya mal oldu. 17 ilçede arazi ve tarla yollarıyla birlikte yaklaşık 7 bin kilometrelik yol ağında hizmet veriyoruz. Yol yapım malzemelerini taşıyacak bu araçlarımızla filomuza güç katmış olduk. Bu araçlarımız çok fonksiyonlu araçlar. Sadece yol çalışmalarında değil, olası yangınlara anında müdahale etme kabiliyetleri de var. Araçlarımız Bursa’ya ve ilçelerimize hayırlı olsun” dedi.

Bu arada son 8 ayda alınan yaklaşık 60 milyon liralık 235 yeni hizmet aracı ile birlikte Büyükşehir araç filosu 998 araca ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER