Bursa'da 60 yaşında 22 yıldır dolmuşçuluk yapıyor

Bursa'da 60 yaşında 22 yıldır dolmuşçuluk yapıyor

Bursa'da 22 yıldır geçimini dolmuş şoförlüğü yaparak sağlayan Fadime Gönülsüz, sağlığının elverdiği müddetçe çalışacağını söyledi.

Mesken-Yeşilyayla güzergâhında 1995 yılından bu yana direksiyon sallayan 60 yaşındaki Fadime Gönülsüz, erkek meslektaşlarına taş çıkartıyor. Eşini kaybettikten sonra şoför çalıştırmaktan bıktığını ve direksiyonun başına kendisinin geçtiğini anlatan Gönülsüz, "Arabaya oturdum baba oldum, eve gittim anne oldum.

Bunu da zevkle yaptım. Çocuğum 2 üniversite okudu. Hiçbir kötü alışkanlığı yok. Oğlum bana ara sıra yardım ediyor. Yolcuların çocuğumu methetmesi bana haz veriyor" dedi. Dolmuş şoförlüğünü hakkıyla yaptığını belirten Fadime Gönülsüz, "Beyler eve gidince hanımlar işlerini yapıyor. Ama benim hanım çok tembel. Çünkü hem anne, hem baba olduğum için evdeki bütün işleri de ben yapıyorum.

Ama yine de bu işi severek sürdürüyorum. Allah bereket versin, kısmetimi kazanıyorum. Allah haram yedirmesin, önemli olan bu" diye konuştu. Gece 23.00'de işe çıktığını, belirli saatlerde işlerin azaldığını ve aracın bakımını yaptırdığını anlatan Gönülsüz, "Belirli rahatsızlıklarımız var, ama onlara yüz vermiyoruz. Şeker, kolestrol, tansiyon babamdan bana miras kaldı. Sağlığımız el verdiği sürece, gücümün yettiği kadar çalışmaya devam edeceğim.

Çünkü ben çalışmayı seviyorum" ifadelerini kullandı. "Gün yapacaklarına çalışsınlar" Çalışmanın çok güzel olduğunu kaydeden Gönülsüz, "Ben Barakfakiliyim. Tarlada tütün dikerken beni de götürün diye yalvarırdım.

Büyüklerden daha iyi tütün dikerdim. Severek işimi yapıyorum. İnsanlar bir işi severek yaptıkları zaman başarılı oluyor" dedi. Kadınlara da seslenen Gönülsüz, "Ben bu işi bu kadar zamandır yapıyorum artık arkamdan da gelsinler istiyorum. Ben başladım arkası devam etsin. Gün yapmaktansa, gezmektense çalışsınlar" diye konuştu. Duraktaki ortamı da anlatan Gönülsüz, "Çok sevdiğim insanlar var. Ama rakip olduğun için, burada sohbet edersin, yola çıktığın zaman da, dolu mu geliyor, boş mu geliyor ona bakılır. Yüzlerinde gülümseme olsa da içinden vururlar, bu işin cilvesidir" şeklinde konuştu. Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topçu, 8 Mart Dünya Kadın Günü dolayısıyla 22 yıllık şoför Fadime Gönülsüz'e Türk bayrağı ve fincan takımı hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER