Bursa'da 5000 TL maaşla çalışacak çoban aranıyor

Bursa'da 5000 TL maaşla çalışacak çoban aranıyor

Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, hayvancılığı geliştirmek için Bursa’nın Karacabey ilçesinde "sürü yönetimi" kursu açtı.

Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, hayvancılığı geliştirmek için Bursa'nın Karacabey ilçesinde "sürü yönetimi" kursu açtı. Küçükbaş hayvancılığı geliştirmek ve çobanlığı gözde meslekler arasına yerleştirmek maksadıyla Karacabey'de açılan sürü yönetimi kursuna 28 kişi katıldı.

Çobanlık mesleğinin inceliklerinin anlatılacağı kurs 120 saat sürecek. KMYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Süt ve Besi Hayvancılığı Program Başkanı Nazif Uzun tarafından kursiyerlere barınak kurma, ırk seçme, besleme ve bulaşıcı hastalıklara karşı hayvanları koruyabilme konularında eğitim verilecek.

Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yıldırım Oran, "Devletimiz ve bakanlığımız bu kursların açılması için bize çok güzel bir imkan tanıdı. Çobanlık mesleği güzel ve mukaddes bir meslek. Bu mesleği teknolojik gelişmeleri de öğrenerek yaparsak çok daha faydalı oluruz. Bu şekilde hem kendimize, hem de ülkemize daha çok katkı sağlamış oluruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER