Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Corona fırsatçılarına karşı uyarı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Türkiye'de de 18 vakanın görüldüğü Corona virüse karşı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden uyarı geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Corona fırsatçılarına karşı uyarı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir korkuya neden olan Corana virüse karşı önlemler her geçen gün artarak devam ediyor. 

Corona virüs endişesiyle çok sayıda önlem alan vatandaşlar Corana virüs fısatçılarının hedefi haline geldi. Sosyal medyada yayılan dolandırıcılık ve hırsızlık haberlerinin ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi de vatandaşlara uyarıda bulundu. 

"Evlerinizde virüs tarama ve ilaçlama işlemi yapacağını söyleyenlere itibar etmeyiniz" uyarısında bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak salgın hastalıklara karşı tüm önlemlerimizi haftalar öncesinden aldık, hâlâ tedbiri elden bırakmıyoruz. Sizleri 'Belediye'den arayarak evlerinizde virüs tarama ve ilaçlama işlemi yapacağını söyleyenlere itibar etmeyiniz. Lütfen sahtekârlara, dolandırıcılara karşı uyanık olalım. Biz önlemimizi aldık, lütfen siz de alın. Sorunları birlikte aşalım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER