BURFAŞ sosyal tesislerini kapattı!

BURFAŞ, Bursa genelinde hizmet veren sosyal tesislerin ikinci bir uyarıya kadar kapatıldığını duyurdu. Öte yandan, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde de yapılacak faaliyet ve etkinliklere geçici bir süre ara verildi.

BURFAŞ sosyal tesislerini kapattı!

BURFAŞ'tan yapılan açıklamada, "DUYURU! Atatepe, Mudanya, Gönül Dostları, Dobruca, Kayhan döner Sofrası, Meydan Cafe, Kongre Cafe, Beşevler, Emirbuhari Cafe, Balibey Han sosyal tesislerimiz 16 Mart saat 24:00 itibariyle ikinci bir uyarıya kadar kapatılmıştır. Sağlıklı günler dileriz." denildi. bursadabugun

BURFAŞ'ın açıklamasının devamında, "Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faailey yürüten sosyal tesislerimiz 16 Mart saat 24:00 itibariyle ikinci bir suyuruya kadar kapatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

BTM'de corona virüs önlemi

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren müzeler ve kütüphanelerin yanı sıra Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nde de Corona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında faaliyet ve etkinliklere geçici bir süre ara verildi.  Çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla onlarca bilimsel etkinlik ve atölye programlarıyla kentin önemli aktivite merkezlerinden biri olan BTM'de,  küresel virüsün yayılmaya başladığı andan itibaren sık aralıklarla dezenfekte çalışmaları yapılmıştı. Son yayınlanan genelgeyle birlikte Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'ndeki etkinlikler tedbir amaçlı ertelenirken, merkeze ziyaretçi girişi de bir süre yapılamayacak.

BTM çalışanları bilimsel atölye ve deneylerini, Bilim Avcıları ekibi de bilim şovlarını Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin sosyal medya hesaplarından online olarak paylaşacak. Tüm dünyayla birlikte Türkiye'nin de gündeminde olan Corona virüsü nedeniyle Nisan ayında yapılması planlanan Bursa Bilim Şenliği 9.THY Science Expo' da Eylül ayına ertelenmişti. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'ni facebook.com/BursaBTM/ ve instagram.com/bursabtm sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER