Bu alt geçitte can güvenliği yok

İDO İSKELESİNE GİDEN YOL ÜZERİNDE BULUNAN ALT GEÇİDİ KULLANAN YAYALAR ÖLÜM TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR. (HAKKI OVATMAN/BURSA-İHA)

Bu alt geçitte can güvenliği yok

Bursa’nın Mudanya ilçesinin Güzelyalı bölgesinde İDO iskelesine giden yol üzerinde bulunan alt geçidi kullanan yayalar ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.
4.5 metre yüksekliğinde ve 8 metreye yakın genişlikte olan alt geçit, Mudanya’dan gelen araçların Güzelyalı’ya ulaşımını sağlıyor. İstanbul’dan feribotlarla gelen sürücülerin Bursa ya gitmek için kullandıkları alt geçidi yayalar da kullanıyor. Aynı yolu kullanan ağır tonajlı araçların yoğunluğu bir kazalara davetiye çıkarıyor. Okula, işe ve pazara giderken bu yolu kullanan çevre sakinleri, süratle seyreden araçların altında kalma tehlikesi atlatıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nden bu meseleye çare bulmasını isteyen vatandaşlar, “50 santimlik ve koruması olmayan kaldırımlarda yürürken ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Üstelik engelli vatandaşların sakat arabalarıyla yaya kaldırımından geçmesi imkânsız. Trafikte seyreden araçların arasında ilerlemek zorunda kalıyoruz. Kimsenin canı yanmadan bir an evvel tedbir alınsın” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER