BTB'den başarılı ziraat öğrencilerine burs

BTO İLE UÜ ARASINDA PROTOKOL (İHA/BURSA-İHA)

BTB'den başarılı ziraat öğrencilerine burs

Uludağ Üniversitesi yönetimi, kent dinamikleri kamu kurum ve özel kuruluşlarla önemli projelere imza atarken bir yandan da uzun vadede kurumun eğitimin seviyesini yükseltmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
Üniversite Senatosu, bu amaçla başlattığı başarılı öğrencilere burs uygulamasını giderek yaygınlaştırıyor. Üniversite yönetiminin girişimleriyle, Bursa’da faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, kurumun bu amacını desteklemek üzere kendi alanlarında eğitim görecek başarılı öğrencilere burs vermek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Son olarak Bursa Ticaret Borsası, Uludağ Üniversitesi ile protokol imzalayarak, ÖSYM’nin 2016-2017 dönemi için yaptığı sınav sonucunda Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü’nü ilk beşte kazanan ve kayıt yaptıran öğrencilere 10 ay boyunca ayda 500 lira burs vermeyi taahhüt etti. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Bilgili ve Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı’nın imzaladığı protokole göre, öğrenciler alt sınıftan ders bırakmadıkları ve not ortalamasını da 2.5 getirdikleri takdirde 4 yıl boyunca burs alabilecekler.
Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Uludağ Üniversitesi’nde eğitimin niteliğini yükseltmeye ve başarıyı ödüllendirmeye yönelik bu uygulamada, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının desteği için teşekkür ederek, “Üniversite olarak kentle her alanda işbirliği yapmaktan ve kent dinamiklerinin desteğini görmekten mutluyuz” dedi.
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı da, öğrencilere burs verme konusunu, tohum ekerek yarın için ürün yetiştirmeye benzeterek, "İstiyoruz ki, şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için en iyi ürünler elde edilsin, hayırlı işlere imza atalım. Bunun için sivil toplum örgütü kaynaklarını arttırarak bu süreçlerde değerlendirmek istiyoruz. Bütünleştirici bir işbirliği anlayışıyla Uludağ Üniversitesi bu işe vesile olduğu için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Bilgili, burs için teşekkür ederek, “İnşallah yapılan hayır, yakın zamanda meyvelerini verir ve hem yüksek puanla öğrencilerin gelmesine, hem de tarım sektörüne çok daha güçlü mühendisler yetiştirilmesine vesile olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER