Bozbey'e Yavuzselim ve Ulus'ta coşkulu karşılama

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, ziyaret ettiği Yavuzselim ve Ulus Mahallesi'nde 'Bursa'ya yakışan Bursalı başkan' pankartıyla karşılandı. Bölgenin sorunlarını bildiğini söyleyen Bozbey, " Önce insan ilkesiyle birbirimize sarılacağız ve sorunların üstesinden geleceğiz" dedi.

Bozbey'e Yavuzselim ve Ulus'ta coşkulu karşılama

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kentin farklı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geliyor. Seçim çalışmaları kapsamında Yıldırım ilçesinde Yavuzselim Mahallesi ve  Ulus Mahallesi'ni ziyaret eden Bozbey'i vatandaşlar büyük bir coşkuyla karşıladı. 'Bursa'ya yakışan Bursalı başkan' pankartı açan mahalleliler Bozbey'e yoğun ilgi gösterdi.

Mahalle meydanında toplanan halkla biraraya gelen Bozbey'in konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, vatandaşlara sorunları bildiğini ve çözüm için yola çıktığını söyledi. Bozbey, "Sorunlarınızın hepsine vakıfız. Zaman zaman dostlarımızla yaptığımız konuşmalarda, zaman zaman da muhtarlarımız aracılığıyla sizlerin sorunları bizlere ulaşıyor. Biz de sizlerin sorunlarınızla dertleşecek bir ağabeyiniz, kardeşiniz olarak, bu sorunları çözmek adına yola çıktık" dedi.

Ankara Yolu'nun altı ile üstü arasında bir fark olmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Bozbey, sorunlara çözümü, kimseyi ötekileştirmeden, birlikte bulacaklarını söyledi. Bozbey,   " Biz hepimiz insanız, hepimiz farklı düşünebiliriz, farklı siyasal anlayışımız olabilir, farklı renklerde olabiliriz, farklı kimliklerde de olabiliriz. Ama en nihayetinde hepimiz insanız. Önce insan ilkesiyle birbirimize sarılacağız ve sorunların üstesinden geleceğiz. Bunu sağlayacak olan elbette 20  yıldır Nilüfer'de bunu sağlayan kişidir. Bunu şimdiden size taahhüt ediyorum. Yapacağımız her işte muhtarlarımızın ve mahallelimizin görüşleri alınarak sorunları çözeceğiz. 'Ben bilirim', 'Ben yaparım, siz bakın' diyerek olmaz. Herkes taşın altına elini koyacak. En güzelini işte o zaman yapacağız. Çünkü bu güne kadar hep 'Ben bilirim' dediler, kendi istediklerini yaptılar ama sizi mutlu edemediler. Bizim amacımız sizleri mutlu etmek" diye konuştu.  

Mahalle halkının  taziye evi, pazar alanı ihtiyacı ve odun depolarıyla ilgili sorunların yanı sıra pek çok sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu söyleyen Mustafa Bozbey, uzlaşı kültürüyle halkla bir araya gelerek çözümleri bulacaklarını söyledi.  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey,  kahveleri ve esnafı da ziyaret ederek hem vatandaşlarla sohbet etti hem de  fikir alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER