Beylikdüzü heyeti Nilüfer Belediyesi'nin afet hazırlıklarını inceledi

İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN GELEN HEYET, AFET VE ACİL DURUM ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ NİLÜFER BELEDİYESİ’NE KIYASLAMA ZİYARETİNDE BULUNDU. (İHA/BURSA-İHA)

Beylikdüzü heyeti Nilüfer Belediyesi'nin afet hazırlıklarını inceledi

İstanbul Beylikdüzü Belediyesi’nden gelen heyet, afet ve acil durum çalışmaları ile ilgili Nilüfer Belediyesi’ne kıyaslama ziyaretinde bulundu.
Beylikdüzü Belediyesi’nden gelen bir heyet, Nilüfer Belediyesi’ne kıyaslama ziyaretinde bulundu. Heyet, Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile yardımcılarının da katıldığı toplantıda, Nilüfer Belediyesi’nin afet ve olağanüstü durumlar için yapmış olduğu hazırlıklar hakkında bilgi aldı. Heyet, deprem öncü işaretleri izleme ve tahmin istasyonları, mahallelere yerleştirdiği afet konteynerleri ve afet bilgi sistemi gibi konularda fikir alışverişinde bulundu.
Heyet daha sonra Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan ve bünyesinde deprem tecrübe simülasyon odası, yangın söndürme simülasyon odası, duman simülasyon odası ile bir adet eğitim salonu barından Nilüfer İlçe Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ni de yerinde inceledi.
Deprem gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmediklerini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Yöneticiler ve kurumlar olarak deprem ve muhtemel afetlere yönelik hazırlıklarımızı yapmalıyız. Nilüfer Belediyesi olarak uzun yıllardır bu konuda çalışmalar yürüterek tedbirlerimizi alıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER