Bereket sofrası mevlana camiinde kuruldu

Bereket sofrası mevlana camiinde kuruldu
Her hafta Cuma sabahı düzenlenen ‘Bereket Sofrası’ Halk Günleri etkinliği bu hafta Mevlana Camisinde gerçekleştirildi.

Birlik ve beraberliğin artması ve vatandaşlar ile kucaklaşma adına düzenlenen Bereket Sofrası etkinlikleri devam ediyor. 2 yıldır her Cuma sabahı düzenlenen Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliği, bu hafta Mevlana Camisinde kuruldu. Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, Belediye Meclis Üyeleri ile AK Partili yöneticilerin hazır bulunduğu Bereket Sofrasına, Mevlana Camii cemaati de yoğun ilgi gösterdi.

Sabah namazının kılınmasının ardından caminin yakınında bulunan Simitçi Dünyasında hazırlanan kahvaltıya geçildi. Cami cemaati ile simit, zeytin ve peynir ile yapılan kahvaltı sırasında Belediye Başkanı Alinur Aktaş vatandaşlarla sohbet edip mahallenin sorunları ve ülke gündemine ilişkin istişarelerde bulundu.

BİRLİK BERABERLİĞİMİZİN HARMANLANMASINA VESİLE OLUYOR
Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Başkan Aktaş, 2 yıldan beri her Cuma sabahı bir camide namazını cemaatle birlikte eda edip daha sonra Bereket Sofrası adını verdikleri kahvaltıda bir araya geldiklerini ifade etti. Bereket Sofralarında simit, peynir ve zeytinle kahvaltı yaparak mahalle sakinleri ile sohbet ettiklerini kaydeden Aktaş, “Çok değerli AK Parti İlçe Başkanımız, meclis üyelerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz de bizlerle birlikte bereket sofralarımıza katılıyor. Ekip olarak bu programları yapıyoruz. Mahallelerimizin eksik aksakları ve sorunlarını konuşuyoruz, ülke gündemine ilişkin konuşuyoruz. Halkımızla buluşma adına başlattığımız ve büyük bir teveccüh gören “Bereket Sofrası” birlik ve beraberliğin en güzel örneğini bizlere göstermektedir. Her Cuma sabahı şehrimizin bir camisinde buluşarak hemşerilerimizle bir araya geliyoruz. Vatandaşlarımız da bu buluşmalara büyük ilgi gösteriyor. Bugün de istedik ki Bereket Sofrasını Mevlana Cami cemaatimizle birlikte kuralım. Hem sabahımızı bereketlendirelim hem de mahalle sakinleriyle hemhal olalım istedik. İçinde bulunduğumuz bu dönemde kardeşlik ilişkilerimizin gelişmesine, birlik ve beraberlik duygularımızın güçlenmesine ihtiyacımız var. İşte bu buluşmalar kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin harmanlanmasına vesile oluyor. Bu nedenle Bereket Sofrası buluşmalarımızı önemsiyoruz” dedi.

KUTLU GÜNE HALKIMIZIN DUASINI ALARAK BAŞLIYORUZ
Birlik ve beraberliğin artması ve vatandaşlar ile kucaklaşma adına başlatılan bu etkinliğin ilçe halkının da ilgisini kazandığına dikkat çeken Aktaş, “Cuma günü inancımızda hayırlı bir gün. Ben ve ekibim bu güzel, hayırlı güne halkımızla hasbihal ederek başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu program vesilesiyle hem halkımızla sohbet ediyor, onların istek, şikâyet ve önerilerini dinleme fırsatı buluyor hem de bu kutlu güne halkımızın duasını alarak başlıyoruz” diye konuştu.

Duaların da yapıldığı Bereket Sofrası buluşmasında konuşma sonrası mahalle sakinleri istek, talep ve şikayetlerini Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a iletme fırsatı da buldu.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER