BEMO’dan kritik uyarı: 31 Ağustos son tarih!

Bursa Emlak Müşavirleri Odası (BEMO) tarafından düzenlenen Mesleki Yeterlilik Sınavları tüm hızıyla sürüyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan BEMO Başkanı Erdal Çelebi, sektör temsilcilerine, 31 Ağustos 2020 tarihi öncesi odayla irtibata geçmeleri noktasında uyarıda bulundu.

BEMO’dan kritik uyarı: 31 Ağustos son tarih!

Taşınmaz ticaretiyle uğraşan emlak işletmelerinin ve kişilerin faaliyetlerine devam edebilmeleri için almaları gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi için süre, 31 Ağustos 2020 tarihinde doluyor.

31 Ağustos 2020’ye kadar MYK belgesi alma zorunluluğu bulunan emlak sektörü temsilcileri için BEMO tarafından, Özgül Belgelendirme işbirliği ile yapılan sınavlar tüm hızıyla sürüyor.

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Eylül ayı itibariyle emlak danışmalığında yeni bir döneme girilecek olduğuna dikkat çeken ve konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan BEMO Başkanı Erdal Çelebi, 31 Ağustos 2020’den sonra taşınmaz ticaretiyle uğraşan emlak işletmelerinin ve kişilerin, bu işi yapabilmek için MYK belgesi almasının zorunlu olduğunu söyledi. Çelebi, “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik için verilen son tarih 31 Ağustos 2020 olarak Resmi Gazete’de duyurulmuştu. Son haftaya girmiş bulunuyoruz. MYK belgesinin temin edilmesi adına işbirliği yaptığımız yetkili kurumla, sektör temsilcilerine yönelik sınavlar gerçekleştiriyoruz. 1 Eylül tarihi itibariyle artık sektörümüzde yeni bir döneme girilmiş olacak. Esnafımızın eksiklerini gidermek adına çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Son haftaya girerken meslektaşlarıma önemli bir uyarıda bulunmak isterim. 31 Ağustos 2020 kritik bir tarih. Bu tarihten önce üyelerimiz lütfen odayla bu belgenin temin edilmesi için irtibata geçsin. Taşınmaz Yetki Belgesi, sektöre çekidüzen verecek ve kayıt dışının önüne geçilmesine olanak tanıyacak. Çok önemli bir gelişme olarak bakıyoruz ve epey zamandır üzerinde durduğumuz bir konu nihayet hayata geçmiş olacak” dedi.

“EMLAKÇILIK EK İŞ DEĞİL”

Bugüne kadar emlakçılığın ek iş olarak ya da ek gelir kaynağı olarak görüldüğüne ve 1 Eylül tarihi itibariyle artık bu algının kırılacağına işaret eden Çelebi, “Bu tarihten sonra artık gerçek işi emlak danışmanlığı olan kişiler bu işi yapacak, haksız kazancın önüne geçilmiş olacak ve de en önemlisi internette yaşanabilecek olan olası dolandırıcılık  olayları da bertaraf edilecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER