Bademli Amerikan Kültür Okulları basınla buluştu

Bademli Amerikan Kültür Okulları basınla buluştu
2016-2017 eğitim-öğretim yılı ile beraber Bursa’da hizmet vermeye başlayan Bademli Amerikan Kültür Okulları basın mensupları ile kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Eğitim alanına farklı bir yaklaşım getirmek için her yönüyle yenilikçi bir sistemi hayata geçirmeyi hedefleyen Bademli Amerikan Kültür Okulları, kendilerine özgü bu sistemin durum değerlendirmesini yapmak amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi.

Eğitim, yönetim ve hatta destek hizmetler alanında Bursa’da daha önce var olmayan bir çok yeniliği sistemlerinde hayata geçirdiklerini belirten okul kurucu müdürü Mehmet Güneş, tüm yeni sistemlerinin temelinde okulun kar amacı güden bir ticarethane değil, öncelikle öğrencilerin mental ve fiziksel gelişimini destekleyen bir eğitim yuvası olma gerekliliğinin bulunduğunu belirtti.

Yemek ve kıyafet gibi çocukların sağlıklı gelişimi için en başta yer alan konularda kar amacı gütmeden çocuk odaklı hareket ettiklerini belirten Güneş, çocuklara yedirecekleri gıdaların tazeliğinin ya da güvenilirliğinin asla bir risk konusu olamayacağını dile getirdi. Bu sebeple okul içerisinde kendi yemeklerini yapabilmek için 600 kişilik yemek çıkartabilecek kapasitede bir mutfak kurduklarını anlatan Güneş, okul içerisinde servis edilen tüm yiyeceklerin Yüksek Gıda Mühendisi gözetiminde, kendi aşçılarıyla hazırlandığını belirtti. Çocukların tüm öğünlerinin okul kadrosunda yer alan Yüksek Gıda Mühendisi tarafından gerekli besin değerleri ve ihtiyaçlar hesaplanıp porsiyonlanarak, okulun aşçısı tarafından hijyenik bir ortamda özenle hazırlandığını dile getirdi. Çocukların doğru beslenmeleri ile ilgili tüm kadronun eğitimlerden geçtiğini belirten Güneş, aynı eğitimlerin uzun vadede velilere de verileceğinin altını çizdi.

İngilizce eğitiminde anaokulundan itibaren her sınıfta biri sadece İngilizce konuşan çift öğretmenli sistemi hayata geçirdiklerini belirten Güneş, kısa bir süre geçmesine rağmen öğrencilerin İngilizce becerilerinde büyük bir ilerleme kaydedildiğini belirtti. Aynı zamanda öğrencilerin Eğitim Koçluğunu da üstlenen ve okulda geçirdikleri sürenin tamamında yanlarında bulunan İngilizce Öğretmenleri sayesinde, çocukların yabancı dili gramer kalıplarına boğularak çekingen bir şekilde değil, günlük hayatlarının içerisinde, derste, teneffüste, yemekhanede yaşayarak öğreniyor olmalarının altını çizdi. Ayrıca yenilikçi öğrenme konseptleri gereği felsefi düşünme becerisi kazandırma amacıyla Felsefe Eğitimi’ni müfredat programlarına dahil ettiklerini belirten Güneş, böylece çocuklarımızın alternatif düşünebilme becerilerinin ve sorgulayıcı öğrenme yetilerinin geliştireceklerini vurguladı. Felsefe eğitimini müfredatları içerisine almakla ülkede bir ilki gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

Hem çocuklar için hem de veliler için bir eziyete dönüşen ev ödevi sorununu da kendi içlerinde çözdüklerini belirten Güneş, son ders etüd saati çalışmasıyla çocukları eve ödevsiz göndererek aileleriyle kaliteli serbest zaman geçirmelerine olanak sağladıklarını belirtti.

Hayata geçirdikleri yenilikçi yaklaşımlar sayesinde velilerden çok olumlu dönüşler aldıklarını belirten Mehmet Güneş; butik bir okul olmanın avantajını, ekibimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte büyük bir aileye dönüşerek yaşıyoruz dedi.
img_1156img_1169
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER