Altepe, genç iletişimcilerle buluştu

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BASIN İLAN KURUMU’NUN (BİK) İŞKUR’LA ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ ‘YENİ NESİL GAZETECİLİK’ EĞİTİMİNDE GENÇ İLETİŞİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Altepe, genç iletişimcilerle buluştu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Basın İlan Kurumu’nun (BİK) İŞKUR’la ortaklaşa düzenlediği ‘yeni nesil gazetecilik’ eğitiminde genç iletişimcilerle bir araya geldi.

Merinos’taki eğitimde konuşan Başkan Recep Altepe, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve üniversitelerin ilgili bölümlerini yeni bitirmiş gençlerden oluşan gazetecileri Bursa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bursa’nın sanayi, tarım ve turizmde Türkiye’nin lokomotif şehirleri arasında yer aldığını vurgulayan Recep Altepe, göreve gelir gelmez Bursa’nın gerçek kimliği olan tarihi eserleri ayağa kaldırdıklarını belirtti.

Ulaşım projeleriyle her geçen gün artan trafik yoğunluğunu azalttıklarını, çevre uygulamalarıyla ‘yeşil Bursa’ kimliğini yenilediklerini ve spor projeleriyle her yaştan insanın her yerde spor yapmasını sağladıklarını ifade eden Başkan Altepe, Bursa’yı ilgilendiren her konuya müdahil olarak şehrin geleceğinin temellerini güçlendirdiklerini söyledi.

Recep Altepe, “Bu sayede Bursa’nın adı hem ülke hem de dünya gündeminde sıklıkla yer almaya başladı. Bütün bu hizmetlerin arka planında Büyükşehir Belediyemizin tüm birimlerinin yanı sıra özellikle basın birimimizin yoğun bir emeği var” dedi. Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü basın faaliyetlerinden de bahsetti.

Başkan Recep Altepe, hizmete aldıkları projelerin kamuoyunca daha iyi anlaşılması için çeşitli bülten, broşür, kitapçık, dergi ve kitap gibi süreli yayınlar çıkarttıklarını anlattı. Özellikle Büyükşehir bünyesinde aylık çıkan ‘Şehir Postası’ ile 3 ayda bir yayınlanan ‘Bursa’da Zaman’ dergisinin kendileri için ayrı bir özel önem taşıdığını söyleyen Recep Altepe, bu yayınların şehrin tarihi, kültürel ve sosyal birikimini öne çıkardığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER