Adalet Bakanlığı Karacabey'i Türkiye'ye örnek gösterdi

‘ARABULUCULUK YASASI’NI İLK UYGULAYAN KARACABEY BELEDİYESİ, ADALET BAKANLIĞI TARAFINDAN RESMİ KURUMLARA ÖRNEK GÖSTERİLDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Adalet Bakanlığı Karacabey'i Türkiye'ye örnek gösterdi

‘Arabuluculuk Yasası’nı ilk uygulayan Karacabey Belediyesi, Adalet Bakanlığı tarafından resmi kurumlara örnek gösterildi.
2013 yılında, temizlik çalışmalarında hayatını kaybeden işçinin yakınları ile arabulucu sayesinde anlaşan Karacabey Belediyesi’ni Türkiye’ye örnek gösteren Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, uygulamadan övgü ile bahsederek, bunun ülke genelinde yaygınlaşması gerektiğini söyledi.
Öztatark, kamu idarelerinin arabuluculuğa gitmelerinde kanunen engel bulunmadığını, belediyelerin hukuki ihtilafları arabulucuya götürülebileceğini dile getirdi.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, “Türkiye’nin önde gelen belediyelerinde ne varsa Karacabey’de de o olacak sözünü vermiştik. Halkımız her şeyin en iyisini hak etmektedir. Proje ve çalışmalarımızın örnek gösterilmesinden halkımız adına büyük sevinç duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER